Derneğimiz              
 
 

KABATAŞ DERGİSİ - SAYI 6

İçindekilere dönmek için tıklayın

 

Değerli Kabataşlılar

Ulu önder Atatürk'ün, o eşsiz zekası ile yıllar önce görüp önlemlerini almaya çalıştığı hadise ve olayları artık maalesef günümüzde tekrar yaşamaya başladık.

İşte örnekler, uğrunda ne kanlar döküp şehitler vererek yere düşürmediğimiz şanlı bayrağımıza karşı asla kabul edemeyeceğimiz davranışlarda bulunulması, vatandaşlarımızı milli duyguları ile oynayarak provake etmek ve bir milleti en kolay şekli ile parçalamak, tekrar gündeme gelen, hatta hiç gündemden düşmeyen türban meselesi ve daha niceleri.

Ulu önder onca sene önce eğitimin önemini vurgularken bu olayları da öngörmüş olmalı idi.

Sevgili Kabataşlılar, cehalet her türlü melanetin doğum noktasıdır, cahil insana her türlü kötülüğü yaptırma olanağımız vardır, çünkü alamadığı eğitim onun sağlıklı ve dengeli düşünme fonksiyonlarını kullanmasına manidir, çok kolay yönlendirilir, çok kolay etki altında kalır.

Tabidir ki verilen eğitimin şeklide önemlidir, siz eğitim adı altında o körpe beyinlere olmadık çağdışı, bilim dışı fikirleri empoze eder, yerleştirirseniz yetişen nesilden de laik ve çağdaş bir toplum bekleme hakkımız olamaz.

Kabataş Erkek Lisesi ve benzeri okulların önemi işte bu noktada ortaya çıkıyor, tüm beklentilerimiz sevgili öğretmenlerimizin, okulumuza yeni tayin edilen sayın müdürümüzün önderliğinde Atatürk ilke ve inkilâplarına bağlı, laik ve demokratik cumhuriyetin temel taşları olan bireyler yetiştirmeleridir, buna inanıyor ve onlardan bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımla

İlhan Orhun

Kabataşlılar Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

İçindekilere dönmek için tıklayın