Derneğimiz              
 
 

KABATAŞ DERGİSİ - SAYI 2

İçindekilere dönmek için tıklayın

Yeryüzünde asla heba olmayan yatırım, eğitime yapılan yatırımdır. Derneğimiz her geçen gün büyüyen tüm imkanlarını büyük bir onur ile okulumuza ve öğrencilerine sunmaya devam edecektir. Bunu yaparken de her zaman olduğu gibi bundan sonra da kişisel başarılar için değil kurumsal başarılar için çalışacaktır.

 

Eğitime Yapılan Yatırım

Dergimizin ikinci sayısını yayınlamanın mutluluğu içindeyiz. Kısmen değişen konular, kısmen değişen simalar, ama değişmeyen tek şey Kabataş sevgisi ve tutkusu. Zaten bu duygular değil midir, 3.500’lere varan üye sayısı ile bir güç haline gelerek birlik ve beraberlik içinde, önce bir ilim ve irfan yuvası olan okulları, dolayısıyla da ülke milli eğitim seviyesinin bir nebze bile olsa yücelebilmesi için var gücü ile çalışan Kabataşlılar Derneği üyelerini bir arada tutan.  Yeni bir eğitim yılına daha başlamanın sevincini yaşıyoruz. Tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılarla dolu bir öğretim yılı diliyoruz.

Derneğimizin asli görevlerinden birisi olan burs uygulaması, bu sene de büyük bir titizlik ile devam ettirilecektir. Okulumuzda okuyan 50 kadar öğrencimiz ile, okulumuzdan başarı ile mezun olarak üniversite eğitimi almaya başlamış 18 kadar kardeşimiz de derneğimizden burs alacaklardır. Her ayın burs ödemelerinin derneğimize maliyeti yaklaşık 3.500.000.000 TL olacaktır ve bu tutarın siz değerli Kabataşlıların aidat ve bağışları ile ödendiği unutulmamalıdır.

Yeryüzünde asla heba olmayan yatırım, eğitime yapılan yatırımdır. Derneğimiz büyük bir onur ile her geçen gün büyüyen tüm imkanlarını okulumuza ve öğrencilerine sunmaya devam edecektir. Bunu yaparken de her zaman olduğu gibi bundan sonra da kişisel başarılar için değil kurumsal başarılar için çalışacaktır.

Saygılarımla

Kabataşlılar Derneği Başkanı
İlhan Orhun

İçindekilere dönmek için tıklayın