Derneğimiz              
 
 

KABATAŞ DERGİSİ - SAYI 1

İçindekilere dönmek için tıklayın

Hızlı bir kültür erozyonu yaşadığımız bu günlerde Kabataş ruhu ve kültürü ile hazırlanmış olan dergimizin bilhassa genç kardeşlerimize yol göstereceğine ve onlara yeni ufuklar açacağına inanıyorum. 1989 yılında okulumuz mezunu ağabeylerimizce kurulup, bugün 3500'lere varan üye sayısı ile büyük bir güç olan Kabataşlılar Derneği, olanaklarını okulumuz ve siz değerli Kabataşlılara sunmaya devam edecektir.

 

Kabataş ruhu ve kültürü

Kabataşlılar Derneği tarafından sizlerin beğenisine sunulan sürekli yayınlardan birisinde daha beraberiz. Derneğimizce her iki ayda bir sizleri Kabataş ve Derneğimiz faaliyetleri konusunda bilgilendirmek amacı ile hazırlayıp yayınladığımız Kabataş Bülteni'nin sayfa sayısı ve yapısı beklentileri karşılamakta yetersiz kalıyordu. Bu paylaşımı daha geniş bir platforma taşıyarak, sizleri faaliyetlerimiz konusunda aydınlatmak, güncel olayları daha geniş olanaklarla irdelemek, her biri kendi konularında Türkiye'nin duayeni olmuş ağabeylerimizin düşüncelerini onlarla söyleşiler yaparak bizlerle paylaşmalarını sağlamak amacı ile dergimiz hazırlanmış ve yayına sunulmuştur.

Hızlı bir kültür erozyonu yaşadığımız bu günlerde Kabataş ruhu ve kültürü ile hazırlanmış olan dergimizin bilhassa genç kardeşlerimize yol göstereceğine ve onlara yeni ufuklar açacağına inanıyorum.

1989 yılında okulumuz mezunu ağabeylerimizce kurulup, bugün 3500'lere varan üye sayısı ile büyük bir güç olan Kabataşlılar Derneği, tüm olanaklarını okulumuz ve siz değerli Kabataşlılara sunmaya devam edecektir. Öğrencilerimize burs verilmesi, kültürel etkinliklerimiz, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz geleneksel pilav günümüz, okulumuzun eskiyen araç ve gereçlerinin yenilenmesi bunlardan birkaç tanesidir. Ayrıca, sadece okulumuz değil Türkiye tarihine mal olmuş öğretmenlerimizin unutulmamasını sağlamak amacıyla, onların isimlerini yaşatma adına okulumuz bahçesine büstlerinin dikilmesi de görev saydığımız faaliyetlerimizden bir diğeri...

Sevgili Kabataşlılar, bu yayınlarımız düzenli aralıklarla devam edecektir. Bu sayının hazırlanmasında bizlere yardımcı olan, değerli fikirlerinden istifade ettiğimiz sayın büyüklerimize, gerek sponsor olarak gerek verdikleri ilanlarla maddi yönden katkıları olan firmalara ve tüm emeği geçenlere, yönetim kurulum ve şahsım adına teşekkür ederim.

Saygılarımla

Kabataşlılar Derneği Başkanı
İlhan Orhun

İçindekilere dönmek için tıklayın